A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

Kdy do Mexika?

14.09.2008 18:07:02 | joyline
joyline
Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdy je podle Vás nejlepší vydat se do Mexika - na Mayskou riviéru? Všude se píše, že hlavní turistická sezóna je někdy od listopadu do května a že v létě prší, ale zajímalo by mě, zda je lepší jet třeba v listopadu nebo v dubnu, zda je v tom nějaký výraznější rozdíl? Dočetla jsem se, že od ledna do března fouká vítr, je to hodně nepříjemné nebo spíš potěší v tom vedru? Chtěla bych strávit dovolenou u moře a podnikat nějaké výlety. Budu ráda za všechny odpovědi. Mějte se. :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
quickla 23.02.2013 17:46
Re: Kdy do Mexika?  

Jedem takto do Mexika letos již potřetí a nemůžu si to vynachváli.Hlavně bez CK je to levnější.Ale v červnu,ani v červenci bych rozhodně nejela,kromě období dešťů je i období hurikánů,to pak nejétají ani letadla a může pršet i několik dní,naštěstí jsme to nikdy nezažily.My letíme v dubnu,ceny už jsou lepší,není tam tolik lidí a ještě není období dešťů.Létáme z Německa,mrkněte se na Condor.com,mají celkem slušné ceny letenek,létámé s nimi pravidelně.Hotely jsou nejlevnější přes němckou CK(5vorflug.de) dá se sehnat 4*hotel na osobu za 480euro na 14 dní s allinclusive.Z letiště je nejslepší si objednat transfer,přímo na stránkách Cancunského letiště.Taky mám kontakt na českého průvodce,takže všechny výlety máme vždy s českým výkladem,je to super.Jen do Xcaretu jezdíme sami.Mexiko můžu jen doporučit,je super,už tam jedem po třetí..

Neregistrovaný uživatel
14.02.2013 10:02 93.99.167.***

Moc Vám děkuji :-)

Michals
12.02.2013 17:50 90.181.89.***

V tomto období je na jihu Mexika (Yucatan) období dešťů, tudíž počítejte se spíše zataženou oblohou a srážkami. Neznamená to, že ale bude pršet pořád a sluníčko nevyleze. Teploty kolem 30 stupnu a vysoká vlhkost. Letenky jsme rezervovali u studentagency pul roku pred odletem a cena byla stejna i tyden pred odletem, takze u linkových letů se asi čekat moc nevyplatí. Hotel jsme rezervovali pres booking.com a vše v pohodě :-)

Lůca
12.02.2013 16:37 93.99.167.***

Ahoj, chystáme se s kamarádkou do Mexika - na vlastní pěst. Ještě nikdy jsem takto daleko v zahraničí na vlastní pěst nebyla, mohli by jste mi, vy zkušenější, prosím, trochu poradit? Rádi bychom odletěli v červnu nebo v červenci, ale nevím, jaké by nás potkalo počasí..? Taky bych se chtěla zeptat, kdy je asi nejlepší si zabukovat letenky a taky kde a jakým způsobem si zabukovat hotel? Popřípadě nějaké tipy z vlastních zkušeností. Moc mi to pomůže. Předem děkuji :-)

frankie 10.01.2013 15:38

3Dáda: My jsme byli v Mexiku vloni v první polovině dubna a určitě nemusíš mít strach, počasí bylo parádní, horko a voda taky teplá. ;-)

• Anonym (1)
3Dáda 09.01.2013 13:35
Kdy do Mexika?  

Přečetl jsem si komentáře k počasí, ale znovu se ptám těch, kteří už v Mexiku byli. Mám rád teplo, jak vzduch, tak vodu. Když zvolím březen - duben, budu spokojený? Dík

• Anonym (1)
Pepa
28.01.2012 19:52 84.42.183.***
Re: Těsně po období deštů  

Dobrý den, Vláďo,
chystaje se v páru (dva "šedesátníci" ač relativně zkušení turisté) na měsíční cestu do Mexika od M.City do Cancunu prosíme o realistické doporučení pro naší cestu,
máte-li z Vašich zkušeností nějaký itinerář či praktické rady, abychom se v druhé půlce února vydali lépe vybaveni. Každá rada dobrá - děkujeme pěkně za ochotu.
S přátelským pozdravením Pepa s Ivou (agens@agens.cz)

M.o.n.i.k.aaaa
15.03.2011 11:32 88.81.89.***
koda
05.03.2011 21:47 77.118.216.***
RE: RE: RE: prosinec  

je dulezite taky napsat ktery rok jste byli v Karibiku...nekdo pise,ze unor bylo chladno ...ale tak tomu bylo v unoru 2010...to jsme byli na Kube,bylo pomerne chladno,jen par dni skutecne na koupani a opalovani. Zato konec unora a zacatek brezna letos-2011 Mexiko- naprosto suprove pocasi,to nejnadhernejsi,co jsem si predstavovala...tepoty temer stale 30,prijemny vetrik,neustale svitilo slunce,jen velmi malo mraku,teplo i navecer,v noci kolem 25`C ...stale jsem mela letni saty.Zato loni na Kube jsem postradala ve stejnem obdobi svetriky a dlouhe kalhoty.
Mozna,ze odbornici na Karibik reknou,ze jsem blba,ze je rozdil mezi Mexiko a Kuba,ale i kamarad,ktery zije na Floride rikal,ze loni bylo vsude na Karibiku chladno.

Katka D.
05.03.2011 18:08 78.24.8.***
RE: Kdy do Mexika?  

Dobrý den,

Do mexika bych jednou moc ráda jela. Fasnují mě památky.
Chtěla bych Vás proto, poprosit o vyplnění dotazníku Mexiko - památky UNESCO. Dotazník
trvá cca 4min. a vyhodnocení je 10.3.
http://mexiko-pamatky-unesco.vyplnto.cz/
Výsledky mi poslouží jako materiál do Absolventské práce a zjistím tak, jaké
památky se navštěvují.Studuji VOŠ zaměření cestovní ruch.
Ještě jednou se omlouvám a předem mockrát děkuji za vyplnění.

Katka Dudková

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu