A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

Kdy do Mexika?

14.09.2008 18:07:02 | joyline
joyline
Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdy je podle Vás nejlepší vydat se do Mexika - na Mayskou riviéru? Všude se píše, že hlavní turistická sezóna je někdy od listopadu do května a že v létě prší, ale zajímalo by mě, zda je lepší jet třeba v listopadu nebo v dubnu, zda je v tom nějaký výraznější rozdíl? Dočetla jsem se, že od ledna do března fouká vítr, je to hodně nepříjemné nebo spíš potěší v tom vedru? Chtěla bych strávit dovolenou u moře a podnikat nějaké výlety. Budu ráda za všechny odpovědi. Mějte se. :-D
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
joyline 14.09.2008 18:07
Kdy do Mexika?  

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdy je podle Vás nejlepší vydat se do Mexika - na Mayskou riviéru? Všude se píše, že hlavní turistická sezóna je někdy od listopadu do května a že v létě prší, ale zajímalo by mě, zda je lepší jet třeba v listopadu nebo v dubnu, zda je v tom nějaký výraznější rozdíl? Dočetla jsem se, že od ledna do března fouká vítr, je to hodně nepříjemné nebo spíš potěší v tom vedru? Chtěla bych strávit dovolenou u moře a podnikat nějaké výlety. Budu ráda za všechny odpovědi. Mějte se. :-D

• Anonym (1)
katekat 16.09.2008 12:22
RE: Kdy do Mexika?  

Ahoj Joyline, ja bych ten tvuj prispevek co se tyce sezony upravila. Ta je od listopadu do Velikonoc. Po svatcich turiste zmizi :-) My jsme byli letos cely duben a naprosta parada, minimum turistu, ceny ocividne levnejsi :-P
O větru nevím nic :-)
Pokud budeš mít víc dotazů, stačí napsat.... ;-)

Smi 16.09.2008 21:02
RE: Kdy do Mexika?  

Ahoj Joyline, já osobně bych rozdíl mezi listopadem a dubnem moc neviděl. Koncem listopadui začíná sezona a někdy kolem konce března končí. Takže co se týče turismu je to asi jedno. Nikde nikdo :) Co se týče počasí, tak mi měli koncem listopadu v Karibiku 2 z 5 dní polojasno. Nevím jak Katekat, ale věřím, že co se počasí týče tak je to asi taky jedno. Od května do Července je v Mexicu léto a to se rovná velkejm vedrum. A od srpna do října období dešťů a velkej problém s hurikánama. V tuhle dobu bych cestu do Méxica radši odložil. Takže co mně se týče volil bych Listopad. Kačenka ti asi doporučí duben. Takže je to na tobě. :) Mucho gusto amígo. Roman.

Smi 16.09.2008 21:06
RE: RE: Kdy do Mexika?  

PS: co se týče větru, tak myslím, že v karibiku fouká neustále. Nevím jestli víc od ledna do března, ale věř, že za něj ještě budeš ráda jako já v listopadu. Čus.

joyline 22.09.2008 12:19
RE: RE: RE: Kdy do Mexika?  

Ahojky, děkuju oběma za rady, bohužel teď v listopadu už to asi nestihnu zrealizovat, tak to vidím spíš na ten duben nebo konec března. Už se hrozně moc těším. :-D Ještě jeden dotázek, jak je to s antimalarikama? Jsou potřeba, když pojedem na Yucatan někam do hotelu? Dík a pěkný den ;-)

katekat 22.09.2008 15:13
RE: RE: RE: RE: Kdy do Mexika?  

Antimalarika - my jsme s pritelem neuzivali zadna, meli jsme s sebou pro pripad nouze antibiotika...Problemy zadne, jen teda vyskova nemoc (ale to je zase neco jineho).
Pocasi celou dobu parada, jen v Tulumu jsme meli zatazeno, prijemne vetriky, ale jinak super :-D

Smi 23.09.2008 00:52
RE: RE: RE: RE: RE: Kdy do Mexika?  

Myslím, že pokud se chystáte na zájezd s c.k. do hotelu, tak antimalarika potřbovat nebudete. Nám byla antimalarika doporučena hlavně na Yucatán, ale s tím, že budeme bydlet v cabańas a hodně cestovat. Nakonec jsme je brali, protože jsem se jednou v noci probudil a měl jsem sloní ruku doštípanou od moskytů. Zatím mi nic není, ale malarie má prej až dva roky inkubační dobu :) Zavolejte si pro klid na tohle číslo 224914966. To je pražská hygienická stanice. Tam vám řeknou veškeré informace o potřebě antimalarik. Ale nemáte se čeho bát. Už musím končit dala se do mně nějaká zimnice :) Nene jenom vtípek. Ozvěte se. Rád poradím. Čus. Roman.

R29 10.10.2008 00:02
RE: RE: RE: RE: Kdy do Mexika?  

antimalarika urcite potrebovat nebudes ale rozhodne doporucuji neco proti komarum :o) ale zalezi do jake oblasti pojedes. Radek

Smi 12.10.2008 00:38
RE: RE: RE: RE: RE: Kdy do Mexika?  

Rozhodně bych to v žádným případě nepodceňoval!!! Určitě je dobrý se informovat!!! Nikdo přece nemůžete psát lidem co se chystaj na takovou cestu, že určitě nebudou potřebovat antimalarika, když jsou zrovna do týhle části Mexica doporučený!!! Jak jsem ale psal níže. Ten kdo jede s cestovkou do hotelového komplexu, je "nejspíš" potřebovat nebude, ale moskyt si bohužel nevybírá kam zaletí a kam ne. Tímto nechci nikoho zbytečně strašit, ale malinko mně štve, když je tohle server hlavně pro lidi co si maji předat zkušenosti a někdo předá takovouhle informaci. Jestli někdo cestuje a netráví převážnou část dovči u hotelovýho komplexu, tak by antimalarika měl mít určitě s sebou!!! Bez urážky. Takovýhle rady jsou úplně na nic. Nikdo by neměl riskovat zdravý někoho dalšího tím, že mu poradí takovou blbost. Měli bysme si uvědomit, jak jsme se cejtili my před touhle cestou. Nikdo nejede do Mexica s tím, že to bude absolutní pohoda. Ono to tak nakonec je, ale stres před cestou prostě má každej. A my co jsme už takovou cestu podnikli jsme tu od toho, aby jsme si předávali opravdu informace takový, jaký opravdu jsou. Hlavně když se to zdravý týče. Já osobně nechci aby to vypadalo, že do někoho chci za každou cenu tlačit tyhle prášky(oni totiž nejsou nic moc dobrýho), ale taky nechci, aby jsme se jedou dočkali toho, že se někdo vrátí a pošle nám děkovnou zprávu ve stylu. Tak vám pěkně děkuju za radu, že v Mexicu nebudu určitě potřebovat antimalarika. Díky tomu jsme celou dovču strávili v nemocnici.... Né že by v Mexicu neměli antimalarika, ale když člověk jede někam na odlehlý místo, tak než se může s malárií dostat někam do většího města bez prášků k doktorum, tak taky může bejt pozdě. A to nikdo nikomu nepřeje. Takže abych schrnul tenhle můj monolog :) Určitě si antimalarika přibalte s sebou. Když totiž začnete pociťovat první příznaky a nacpete se práškama, tak tuhle hodně nepříjemnou nemoc můžete dostat docela v pohodě pod kontrolu, než se dostanete k doktorum. Zatím čus. Roman.

joyline 12.10.2008 12:03
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy do Mexika?  

Dobře, tak antimalarika raději s sebou vezmu a jaké jsou vlastně první příznaky? Abych kdyžtak poznala, že to na mě jde. ;-) Jo a jak je to v Mexiku třeba s pavoukama a hadama? Mám se bát, že mě kousne tarantule? Díky. Petra

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu