A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

Merida

11.10.2008 21:38:32 | joyline
joyline
Ahoj, ještě bych se chtěla zeptat jestli je možné z okolí Tulumu podniknout jednodenní výlet do Meridy? A stojí to město za návštěvu? Nemám moc odhad na vzdálenosti, je možné to třeba spojit s Chitzen Itza? Díky :-D Petra
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
katekat 26.01.2009 14:21
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Merida  

Joyline : nez ADO zkousej jine autobusove spolecnosti, s nizsima tridama. Jsou i bez klimosky, takze zadny klimaticky sok po vystupu z busu nehrozi a cena je i polovicni ;-)

Smi 05.01.2009 20:47
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Merida  

No a vlastně v Palenque jsou vřešťani a jaguáři. V Tulúmu murény, manty, útesový žraloci. V Mazunte ještě kosatky, mečouni :) Všude je něco, ale neboj. Spíš budete žasnout :)

Smi 05.01.2009 20:45
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Merida  

To bys měla aby tě to pak moc nepřekvapilo, ale my na celý cestě narazili akorát na jednu malinkatou tarantuli a na dva krokodýli. Ale ty jsme viděli z loďky. Takže sežrání nehrozilo :) Jo a já viděl v Mazunte malýho hada. Ale vypadal neškodně. Doufám, že jsem tě uklidnil. Čus. Roman.

joyline 05.01.2009 14:19
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Merida  

Aha, tak to je vtipný, já jsem si říkala, že je to nějaký přetažený. :-D Teď mě ještě napadá, jak je to s bezpečností, co se týče krokodýlů, hadů, pavouků atd.? Mám se obávat, že na mě v džungli něco skočí? 8-)

Smi 05.01.2009 11:51
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Merida  

To jsou pesos. Určitě. Znak dolaru s jednou čárkou je znak mexický pesos. Na to si dej bacha. Spousta mexičanů by uvítala místo 100 pesos 100 dolarů. :) Ale jestli chceš, tak určitě najdu ceny i časy našich přejezdů aby sis udělala obrázek.

joyline 04.01.2009 22:22
RE: RE: RE: RE: RE: Merida  

Ahoj Smi,
prosim Tě, kolik tak cca stojí ty busy ADO? Zkusila jsem cvičně zadat cestu z Tulumu do Meridy a zpět a ukazuje mi to 194 dolarů, není to nějak moc? ;-)

Smi 30.11.2008 20:07
RE: RE: RE: RE: Merida  

Ahoj, podívej se sem https://www.ticketbus.com.mx/ticketbus/eng/index.jsp
My to vždy řešili tak, že když jsme někam přijeli, tak jsme si hned koupili jízdenky do dalšího města. A co si myslím, že je lepší, tak jízda přes noc. Rychleji to uteče a není takové vedro. Autobusy jsou sice luxus a klimatizovaný, ale čím větší vedro venku, tím větší zima uvnitř. Doporučuju si v letadle vzít deku. K tomuhle účelu se opravdu hodí. Zatím se měj a čus Roman.

joyline 30.11.2008 17:41
RE: RE: RE: Merida  

Ahoj,
ještě by mě zajímalo, jak často asi jezdí ty busy spol. ADO? Pokud bych se chtěla vypravit z Tulumu do Meridy, mám počítat, že pojedou 2 denně nebo to jezdí třeba každou hodinu? A lístky je třeba koupit nějak dobředu nebo tostačí až v autobuse? Díky. :-) Petra

katekat 15.10.2008 20:40
RE: RE: Merida  

Ja bych do Meridy nezajizdela vubec. To spis do Celestunu, na plamenaky....jde o to, co clovek chce videt? Domy, kostely a ulice jako jsou v Meride uvidis i v jinych mexickych mestech...

Smi 13.10.2008 13:54
RE: Merida  

Určitě stojí výlet do Meridy za to. Myslím, že se ani nemusíš stresovat časem. Ráno nasedni v Tulúmu na bus a nech se odvézt do Chichen Itzá. Tam udělej prohlídku piramyd a od tud si zapla\'t bus do Meridy. Tam si 100% najdeš menší hotýlek s ubytováním do 250 pesos(375 kč) na noc a vrátit se můžeš až druhý den.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu