A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

Nejdříve letenku a pak hotel ?

23.08.2016 15:47:13 | Radkaka
Radkaka
Dobrý den, mohou mi poradit zkušenější ? Chceme příští rok na dovolenou do Mexika (Cancun)-plážová dovolená, 2 dospělí+8leté dítě. Zatím jsme cestovali do bližších destinací s cestovkami (máme už taky dost Travel Servisu), a pokud sami na vlastní pěst tak např.do Říma apod na prodlouž.víkendy. Tím jsem si všimla, že letenky nejsou vždy k dispozici na termín, jak by člověk chtěl. Vloni jsme byli v Liverpoolu o den déle, než by nám vyhovovalo, protože na daný den se nenabídla letenka.
Proto se chci zeptat - když bychom chtěli do Cancunu sami (není asi problém si přes booking.com zabukovat hotel),je asi lepší si nejdřív zabukovat letenku,žejo ? A potom až hotel. Myslím, že na tuhle dovolenou cestovku vůbec nepotřebujeme.
Díky moc za každou radu
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Radkaka 25.08.2016 13:22

Děkuju moc za rady, určitě se na všechno podívám.

Jitka 24.08.2016 21:03
Re:  

Hlava skopová jsem... že mně to nenapadlo dřív.
Zkuste kontaktovat i Martinu Brychovou: http://www.mexikocesky.cz/

Jela s námi na výlety jako průvodkyně, jen pro naši rodinu. Příjemná, chytrá ženská. A akorát plánovala rozjet cestovku, měla nasmlovaná ubytování. Líčila nám, jak je nadšená z toho, co sehnala za možná ubytování i v soukromí.
Za zeptání nic nedáte, třeba se vám bude její nabídka líbit.
A jako plus navíc budete mít Martinu k dispozici, pokud by se vám něco stalo nebo byste něco potřebovali. Bere to jako investici do budoucna ke spokojenosti klientům. Dcera tehdy chytla nějakou středoamerickou infekci do tváře, Martina s námi jela v Playa del Carmen k místními vyzkoušenému obvoďákovi. Žádné drahé mezinárodní kliniky. Za pár dolarů, které mi navíc po návratu pojišťovna proplatila, dostala holka léky a mastičku, Martina v ordinaci překládala, protože doktor neuměl anglicky.

Jitka 24.08.2016 20:49
Re:  

Radko - pokud by vám nevadilo letět z Německa, podívejte se i na ceny zájezdů německých cestovek. Létá se s Condorem. Chce si to trošku pohrát s vyhledávačem.
My jsme tehdy koupili zájezd do Mexika týden před odletem, sledovala jsem to delší dobu a věděla jsem, kdy zlevní. Čekání se vyplatilo, cena byla o 3 tisíce EURo levnější než běžná cena.
14 dní, all inclusive, 5hvězda, 4 osoby, 118 tisíc korun po přepočtu.

Jitka 24.08.2016 20:31
Re:  

Mrkněte třeba sem: http://www.5vorflug.de/
Cestovky tam nabízejí kapacity v hotelích, za pěkné ceny. Příští rok takhle pojedeme do Keni, koupím si letenku a hotel přes německou cestovku.

Radkaka 24.08.2016 09:02

Sally, díky. Já vím, vždycky jsme jezdili s cestovkou i z tohoto důvodu, že mi připadalo, že prostě letenky a hotel a jídlo a cesta z letiště do hotelu (v Turecku je to klidne 100km) bude dražší než pobyt s cestovkou. O tom žádná.
Ale už mě otravuje ten Travel Service, neumím si představit s nima letět do Mexika s x přestupy v tom pidi letadle. Lidi jsou z toho hotoví, každý řekne že už nikdy více. No já si to všechno zjistím a porovnám, ta hotelová zóna v Cancunu je prý od letiště jen 17km a jezdí tam běžně minibusy a taxíky atd., tak to by nemusel být problém. Hotelů je na bookingu jak naseto a z Franfurtu tam prý létá airbus přímo (Lufthansa). Tak nějak bych si to představovala :-). Ale aby to nebylo moc drahý no :-\

• Sally
Sally 24.08.2016 06:46
Re: Nejdříve letenku a pak hotel ?  

Já, po zkušenostech ze Sicílie, nejprve řeším přes Booking hotel třeba na celý měsíc a pak to upravím podle letenky. Na Sicílii jsem to dělal obráceně a měli jhsme problémy potom najít volné ubytko. Na Bookingu si vybírám hotely s úpravou nebo zrušením bez poplatku.

Ale jak píše Jitka, bacha, aby to s cestovkou nevyšlo levněji. Jak Kréta, tak i Severní Kypr vycházel s CK levněji, než samotná letenka (na LM) a bylo to s jídlem All In

Radkaka 23.08.2016 17:45

No, ja nemam proti cestovkam z podstaty nic, ale jak starnu vadi mi: 1, odlety s TS v 5hod rano, 2, "komfort" v jejich letadlech, 3, nejistota do poslední chvile,co dostanu v hotelu za pokoj - měli jsme uz i přistýlku spartakiadni lehatko ve 4hvezd.hotelu na Kypru.
Proste chci si vybrat pokoj, a chci letet jako clovek, obzvlast na druhy konec světa.
Proto si myslim, ze se s ceskou cestovkou do Mexika takhle nedostanu.

Jitko, a nedala byste mi konkr.typ na německou cestovku ?

Jitka 23.08.2016 17:23

Jj, jasně, nejdřív letenku, pak hotel. Ten můžete mít vybraný dopředu, zabookovat ho hned, jak přijde letenka do e-mailu.
Cestovku nepotřebujete na cestu nikam, jen si spočítejte dopředu, aby vás to cestování bez cestovky nevyšlo výrazně dráž.
Výhodně se dají bookovat hotely přes německé cestovky, mají nasmlouváno dost hotelů a za pěkné ceny.

Neregistrovaný uživatel
23.08.2016 17:04 93.91.154.***

jasne nejdříve sehnat vyhodnou letenku a pak resit hotel - hotelu je všude dost a vždy se něco vybere

Radkaka 23.08.2016 16:47
Nejdříve letenku a pak hotel ?  

Dobrý den, mohou mi poradit zkušenější ? Chceme příští rok na dovolenou do Mexika (Cancun)-plážová dovolená, 2 dospělí+8leté dítě. Zatím jsme cestovali do bližších destinací s cestovkami (máme už taky dost Travel Servisu), a pokud sami na vlastní pěst tak např.do Říma apod na prodlouž.víkendy. Tím jsem si všimla, že letenky nejsou vždy k dispozici na termín, jak by člověk chtěl. Vloni jsme byli v Liverpoolu o den déle, než by nám vyhovovalo, protože na daný den se nenabídla letenka.
Proto se chci zeptat - když bychom chtěli do Cancunu sami (není asi problém si přes booking.com zabukovat hotel),je asi lepší si nejdřív zabukovat letenku,žejo ? A potom až hotel. Myslím, že na tuhle dovolenou cestovku vůbec nepotřebujeme.
Díky moc za každou radu

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu