A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

Nejdříve letenku a pak hotel ?

23.08.2016 15:47:13 | Radkaka
Radkaka
Dobrý den, mohou mi poradit zkušenější ? Chceme příští rok na dovolenou do Mexika (Cancun)-plážová dovolená, 2 dospělí+8leté dítě. Zatím jsme cestovali do bližších destinací s cestovkami (máme už taky dost Travel Servisu), a pokud sami na vlastní pěst tak např.do Říma apod na prodlouž.víkendy. Tím jsem si všimla, že letenky nejsou vždy k dispozici na termín, jak by člověk chtěl. Vloni jsme byli v Liverpoolu o den déle, než by nám vyhovovalo, protože na daný den se nenabídla letenka.
Proto se chci zeptat - když bychom chtěli do Cancunu sami (není asi problém si přes booking.com zabukovat hotel),je asi lepší si nejdřív zabukovat letenku,žejo ? A potom až hotel. Myslím, že na tuhle dovolenou cestovku vůbec nepotřebujeme.
Díky moc za každou radu
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
21.02.2017 14:17 46.30.239.***
Re: Jak dopadlo Mexiko  

Dobrý den, chtěla bych se připojit ke zmínce o Martině Brychové. Je naprosto úžasná a skvělá, dozvěděli jsme se od ní toho o Mexiku tolik, že už nepotřebujeme žádné knížky a průvodce, neváhejte ji kontaktovat na www.mexikocesky.cz, určitě se na všem domluvíte a ochotně vám poradí. Pořádá jedinečné výlety za památkami i do nádherné přírody, viděli jsme klasická místa jako Chichen Itzá, Tulum a Coba, pokaždé s něčím navíc, ale i méně známý Ek Balam a rezervaci Rio Lagartos, hlavně vždy s českým průvodcem, který vám pouze neodříká naučené fráze, ale má Mexiko v srdci. Pokud chcete vidět ještě víc, doporučuji Mini Yuacatan Special, nezapomenutený okruh do ololí Meridy a Uxmalu. Slovy se to nedá popsat, to se musí vidět. Martinko, moc děkujeme, jsi zlatíčko, určitě se vrátíme. :-) Iva

Neregistrovaný uživatel
21.02.2017 13:49 46.30.239.***
Re: Nejdříve letenku a pak hotel ?  

Dobrý den, včera 20.2.2017 jsme se vrátili z Mexika, byli jsme tam již třikrát a vždy s českou CK Inex, jsme s nini maximálně spokojeni, vždy jsme si vybrali hotel, který se nám líbil (jiný, než mají např. v katalogu), přesný termín i leteckou společnost. Udělají vám zájezd přímo na míru (popř. nabídnou různé alternativy, abyste mohli porovnat ceny), vzhledem k tomu, že létáme s Condorem (lepší zkušenost než s Air France) v třídě premium economy, která bývá brzy vyprodaná, objednáváme zájezd hodně dopředu. Máme tak zajištěny všechny služby pro pohodlnou dovolenou: ubytování, transfery do hotelu, zpáteční letenky z Prahy do Frankfurtu a z Frankfurtu do Cancunu, asistenci českého delegáta. Hotel jsme měli tentokrát v rámci first minute a byl levnější než přes booking.com. Všechny hotely byly úžasné: již zmiňovaný Iberostar Paraiso Lindo, Barcelo Maya Colonial a letos Grand Palladium Colonial. Ať se rozhodnete jakkoli, s Mexikem neuděláte chybu, určitě jsme tam nebyli naposledy! :-)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Neregistrovaný uživatel
05.02.2017 15:55 213.215.83.***

Dobrý deň. Tento rok ideme už tretí krát do Mexika, na prelome jún-júl. Dve rodiny deti 7 ,10 ,13. Super hotel, areál, pláž je Iberostar Paraiso Lindo resp. Maya. Chodíme cez nemecký Neckerman.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
08.01.2017 13:04 78.45.38.***

díky za info

Utinka 07.01.2017 15:07

Jasně že nejdřív letenku. Létáme taky bez CK a hotely rovněž objednáváme přes Booking. Spokojenost. ;-)
V Cancunu jsme ale byli před pár lety s německou CK, letěli jsme z Mnichova.

Jitka 07.01.2017 13:30

Nevím, zda to byl dotaz na mně, pokusím se ale odpovědět:
pro turisty není už levno nikde (nebudu se poustět do diskuze, že když pojedu do Thajska, tak se najím u stánku za pár korun, to vím, ale zrovna tento tip stravování nemám na mysli), pokud se chcete najíst v restauraci určené pro turisty (mořské plody, steaky atp.) na turistické třídě, tak si zaplatíte víc, než když budete v rozumně drahém hotelu v rámci all inclusive.
Když máme možnost, také se raději sami stravujeme po restauracích specializovaných na mořské speciality než si nabírat jídlo (nasekaná kuřata s kostmi) z várnic v rámci all inclusive. Zrovna ale v Mexiku jsme byli moc spokojeni a dokonce se najedl i manžel a ten je mlsnej, že by ho jeden zabil, tak pak dokáže kecama na hnusný jídlo otrávit dovolenou.

Doporučila bych Vám se obrátit na Martinou Brychovou: http://www.mexikocesky.cz/kontakt/
Když jsme s ní kdysi hovořili, měla velké plány, co všechno chce pro turisty zajistit, že bude mít nasmlouváno mj. i ubytování v soukromí, je ochotná, spoustu toho dokáže zajistit a i vám napíše nejčerstvější informace. V Mexiku žije dlouho, je tam vdaná a do místních restaurací chodí, tak ceny zná.

Neregistrovaný uživatel
05.01.2017 22:51 78.45.38.***

Dobrý den, nemáte nějaký tip na ubytování v Mexiku, chtěli bychom na pláži, stačí se snídaní, protože se rádi stravujeme v místních restauracích - obracím se na vás, protože máte zřejmě nejčerstvější informace:-)) pochopitelně sleduji booking apod., ale nejlépe vyzpovídat někoho, kdo už byl na místě. Ještě by mě zajímalo - mám už něco předběžně bloknuto v Cancúnu se snídaní - jak je to cenově, pokud bychom se tedy chtěli stravovat v restauracích nebo podobně - mám strach, že je to drahé letovisko, nebo se to finančně dá? Děkuji za info,Vlaďka.

Jitka 05.01.2017 22:29

Andreo - není zač děkovat. Taky sem chodím pro informace a jsem ráda, když natrefím na někoho, kdo mi poradí. Jsem ráda, že se vám v Mexiku líbilo, taky se tam chceme výhledově vrátit.

Neregistrovaný uživatel
04.01.2017 12:59 217.170.98.***
Jak dopadlo Mexiko  

Děkuji moc Jitce za rady,nejenže byla dovča přes němce levnější,ale taky jsme byli na pár místech dle doporučení. Musím říct,že mě Mexiko uchvátilo a nadchlo. Hotel,ubytování,jídlo,drinky na výbornou.Výlety Chichen Itza, Coba,Tulum,Cenote Ik Kil,Belize a Xcaret, krásné zpestření,pokud chcete dovolenou relax a taky něco poznat. Vrátili jsme se 23.12. 2016, trošku skok z 35 na 0,ale zvládlo se to, nikam nejezdíme dvakrát, ale musím říct,že do Mexika bych se chtěla určitě vrátit <3 <3 Děkuji moc Andrea

Jitka 16.09.2016 17:26
Re: výlety  

Půjčit auto nebude problém. Záleží ale, co od výletů čekáte. Jestli vám stačí navštívit to a to místo, zjistit si o něm pár informací z internetu, tak OK. Martina je ale opravdu výborná průvodkyně, s obrovskými znalostmi (takovej chodící lexikon), bez jejího výkladu a osobních zkušeností by to nebylo ono.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu