A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

Šnorchlování na Yucatanu

07.08.2009 15:16:52 | egypťanka30
egypťanka30
Poraďte prosím, máte někdo zkušenost se šnorchlováním na Yucatanu? Potápění s bombou ne, jen brýle a šnorchlík a rybyčky.....lze někde?Mohlo by ne?Díky Denisa. 8-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Viki_111 29.09.2013 12:48
Re: Šnorchlování na Yucatanu  

Muchotrafka - děkuju moc :-) To se divím, že je s tím chlebem někdo nehnal, většinou je krmení přeci zakázané. Prosím tě a na ten Cozumel se dá z Playa del Carmen i soukromě nebo jen s CK? Zkrátka, jestli si můžu někam dojít koupit lístek na loď (popř. kolik stojí?) a pak se na ostově volně pohybovat či si tam vzít tranfer někam na pěknou pláž? Předem děkuji za rady :-)

Muchotrafka 28.09.2013 06:48

U nas v hoteli Sandos Caracol Eco and Spa nejake moznosti velke neboli. Sice, kto chce sa vynajde, ako ruske turistky 60+. Jedna zobrala chleba z jedalne, druhe dve si nasadili okuliare a kym ona hadzala chleba do vdy, tak druhe "snorchlovali" vo vode po kolena..lebo ryb tam bolo pozehnane :D :D :D :D :D
Oproti Playa del Carmen je ale ostrov Cozumel, co je jedna z top destinacii na potapanie a snorchlovanie. Od nas z hotela sa tam bezne robili vylety.

Viki
27.09.2013 11:16 78.111.126.***

Ahoj,

jaké je šnorchlování na Playa del Carmen? Je tam něco vidět, vyplatí se kvůli tomu brát podvodní foták? Díky :-)

Průvodce v Cancunu 13.03.2013 21:36

Krasne je snorchlovani u koraloveho uteru Ixlache s projizdou po lagune Nichupte, nebo snorchlovani v cenotech - sladkovodni jeskynni jezera.

• Anonym (6)
Neregistrovaný uživatel
21.11.2012 12:38 88.100.12.***
Re: Šnorchlování v mexickým Karibiku  

HOj, koukám, že už to je nějakou dobu, co se tady něco dělo :-). Přesto, nějaké doporučení konkrétního cenotu a jak se tam dostat? Díky p.

ChicaK
26.06.2011 21:39 78.136.147.***

Vyjet někam na Yucatanu šnorchlovat nebude problém. Byla jsem tam teda u moře jen krátce, ale souhlasím se Smi - v Tulumu ve městě mi pár místňáků nabízelo svezení, občas se takhle dá domluvit s místníma rybářema. Šnorchlovat se dá i pod Tulum ruinas, to prodávaj i před vstupem do Tulumu (ale myslim, že je to pak bude s americkou turistickou přirážkou :) Turistickejm centrum jako je Cancun a Playa bych se vyhla, zato nevynechejte výlety do koloniálních městeček, k cenotům, na pyramidy a do přírodních rezervací. Já si šnorchlování zkusila až v Belize, a tam je to paráda :)

• Anonym (5)
Eclipse 23.06.2011 10:45
Re: Šnorchlování v mexickým Karibiku  

Ahoj,
chci se zeptat jestli na Cozumelu se dá šnorchlovat přímo u nějakého hotelu, nebo jak píšeš ty poodjet někam autem anebo možnost šnorchlovat je pouze při nějakém výletu?
Díky E:

• Anonym (2)
janek028 07.11.2009 19:41
RE: RE: Šnorchlování v mexickým Karibiku  

Šnorchlování v Karibiku je hodně podobné šnorchlování v Egyptě, jen těch rybek a korálů je v Mexiku trochu méně. Ale může to být můj subjektivní dojem. Egypt překoná jen málo míst na světě. Byli jsme na Yukatánu tři týdny a jeli jsme od Cancunu až po Belize. Cancun je zklamáním hotely hotely a hotely. Kolimetry hotelů. Až po Tulum to bylo docela zklamání. Miliony lidí a něco mezi Disneylandem a McDonaldem. Nepřeberná množství Američanů s chováním Rusů v Egyptě. Trochu lepší to bylo na Cozulemu. Půjčili jsme si auto a odjeli na odlehlejší pláže. Tam byly i karety.

Od Tulumu dolu je pobřeží chráněná rezervace a tak je méně hotelů a váce života ve vodě. Super je to v městečku Mayahual nebo ve vesnic Xcalac (nástup na atol Chinchoro). Určitě se podívejte i do Cenotů - v některých se dá šnorchlovat hodiny.

• Anonym (4)
egypťanka30 06.11.2009 16:11
RE: Šnorchlování v mexickým Karibiku  

Milý Romčo, já už se na tebe chystám nějakou dobu! Jedeme sice až za rok, ale už teď plánujeme a šetříme na Mexiko k 10 rokům výročí svatby s manželem, bez dětí........ 8-) , na vlastní pěst. Budu pak potřebovat spostu rad a tipů, ozvu se, jak to sesumarizuji, můžu? Díky Denisa. :-D

• Anonym (12)
Smi 11.08.2009 15:33
Šnorchlování v mexickým Karibiku  

Ahoj já doporučuju například v Tulúmu zaplatit si výlet na korálovej útes zhruba za 250 pesos. Nedostaneš žádnou plovací vestu a můžeš se ponořit až kam budeš stačit. Se závažím klidně do 10 metrů. Výlet trval až do vyčerpání posledního šnorchlisty asi 5 hodin a mezi tím nás odvezli asi na 4 místa. Viditelnost perfektní, ale záleží na ročním období. My byli v listopadu. Viděl jsem rejnoky, barakůdy, murény, manty, delfíny, karety, korály a barevný rybičky nepočítaje. Spíš doporučuju takový ty výlety na jedné menší loďce zhruba pro 6 lidí. Takový ty masovky stojej všude na světě za prd. Nalákaj tě na oběd v ceně a pak ti ukážou to co můžeš vidět skoro v každym moři. Pokud jseš zastánce tý "divoký" přírody, tak doporučuju výlet takzvaně na vlastní pěst. U každýho plážovýho baru najdeš týpky který tě za úplatu odvezou na místa kam moc lidí nejezdí. Tím pádem je taky víc vidět pod vodou :)
Adiós Amígo.
Roman.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu