A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mexiko - Diskuze

Původní dotaz

volně žijící zvěř v Mexiku?

17.02.2010 09:44:26 | Bárra
Pěkný den všem,
chtěla jsem se zeptat zda je možné někde v Mexiku spatřit volně žijící zvířata - především se mně jedná o exotické savce. Jestli je možné navštívit nějaký prales, národní park, rezervaci, kde se dá udělat třeba nějaký výlet, třeba s průvodcem a je tam pravděpodobné že spatříte nějaké volně žijící opice nebo jiné exotické savce, kteří tam žijí.

A případně budu ráda ještě za rady, jakou trasu byste zvolili na cca 10 dní pobytu-přílet a odlet z Cancúnu, vidět bysme chtěli pyramidy, místní floru a hlavně tu FAUNU, nějaké pekné pláže, asi jen koupání, potápět se nemusíme a jiank cokoliv dalšího , nebráníme s ničemu:o)

Díky všem zkušeným mexikomilcům za porady:o)))
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
iris1 26.08.2016 22:23
Re:  

Přesně tak.Leguán nikoho nenapadá,spíš se bojí.Je to každého věc,já bych zase nejela na Tenerife.Tam není tolik nádhery k vidění jak v Mexiku.Jak píše Jitka,Chichen Itza,Coba...koupali jsme se třeba v cenotu,v propadlé jeskyni,to je nezapomenutelný zážitek.A že tu není jediný fotoalbum bez leguána?To proto,že se tím právě každý chlubí.Je to rarita,se kterou se člověk setká třeba jednou za život.Když jsme byli ve Venezuele,tak jsme leželi u bazénu na lehátku a oni se procházeli mezi náma.Byla by to škoda nejet.

Jitka 26.08.2016 21:37
Re:  

Radko - a co Ti vadí na leguánovi? Blbá velká ještěrka, co akorát čumí a nic nedělá.
Neopustit hotelový resort, tak to můžeš jet do Egypta a udělat si čárku, po polikáté jsi tam byla.

Mexiko je luxusní destinace, zaměřená na americké turisty, tomu odpovídá i kvalita ubytování i ceny v restauracích. Mayské památky - to Tě nezajímá? Chichen itza? Coba? Tulum? Ek-Balam?
Jako bonus běhají po hotelových zahradách leguáni, nosálové a ještě jedna zvířata, co si zaboha nemůžu vzpomenout, jak se jmenují. Vyčistí prostor, nejsou tam pak hadi a jiná havěť.
Pokud chceš cestovat, tak to překousni a vyraź. V exotice musíš dávat pozor, ale stojí to za to.

• Anonym (1)
iris1 26.08.2016 17:26
Re:  

V Cancunu se leguánů myslím bát nemusíte,je to město,hotely jsou většinou u hlavní silnice.Tam jsme žádného neměli a ani jinou havět neviděli.Právě proto jsme po druhé jeli jinam.Ještě bych ráda Keňu,tam jsou i opice co kradou :-D.

Radkaka 26.08.2016 16:36

Pěkný resort.
Ještě je do příští sezony spousty času, ale myslím, že změním destinaci :-), dovolenou s leguánem prostě nedávám. Není tu jediný fotoalbum, kde by nebyla fotka metrový obludy na kameni u pláže :'(. Exotika nebude nic pro mě - pojedu na Kanáry nebo do Andalusie (například), kde se nebudu muset bát sednout si někde u pláže na kámen a kde uvidím maximálně ještěrku (mně stačí i to).
Ale asi to lidem nevadí, nebo nevím ..... komu to vadí,asi tam nejezdí.
Známý byl v Cancunu 2x, ale myslím, že neopustil luxusní resort - ten nic o leguánech teda neříkal. Ale na to nemusím letět až do Mexika, abych byla max. u bazénu - no že ano ? ;-)

iris1 24.08.2016 20:24
Re:  

Grand Oasis Viva :-))

iris1 24.08.2016 20:05
Re:  

Tak v Acapulcu jsem nebyla,Mexiko je obrovská země a je to z druhé strany.
Nemůžu říct,že Cancun nedoporučuju,to ne.Jsem určitě ráda,že jsme tam byli,ale máme radši klidnější dovolené a tu tropickou přírodu.Proto jsme při druhé návštěvě zvolili Majskou rivieru a hledali hotel co nejvíc v přírodě.Cancun je město s obchody,z hotelu jezdili Češi na diskotéky atd...a taky jsme tam měli moc mělké moře,nedalo se plavat.Ten hotel přejmenovali a nemůžu si vzpomenout na bývalý název.Nebyl špatný,měl jeden bazén s barem a hned vedle druhý,hódně velký s úžasnýma prudkýma triskama na relax.Snad si vzpomenu.

Radkaka 24.08.2016 18:34

Ja jsem se na ten Váš hotelový komplex dívala a říkala jsem si, že je hodně v zeleni, viděla jsem letecký snímek a to snad je jediný resort v buši :-D. To už je asi té přírody a všeho pak až moc (tedy na mě). Ale jinak je nádherný !
Takže Vy Cancun nedoporučujete? Manžel navrhl Acapulco, ale tam se mi moc nezdá městská pláž, starší hotely s malými bazény atd.

iris1 24.08.2016 16:04
Re:  

Jejda jejda,mám tam níže chybu =-O =-Opardon.

Jenže oni ti medvídci běhali po celém areálu a žadonili pamlsky.Hotel byl zasazen do buše,nebo nevím jak to nazvat,tak nás provázeli všude.Cestou na pláž,do jídelny...První dovolená v Mexiku byl Cancun,tak tam to nehrozí.To je velké město s hlučnou několikaproudovou silnicí,tam bych už nejela.Ale mladí si tam zase přijdou na své.Takže žádný strachy.

Radkaka 24.08.2016 15:33

Jejda jejda - to jsem ráda, že to vím :-\
Medvídek mi samozřejmě nevadí (když je za oknem a nejde dovniř)

iris1 24.08.2016 13:50
Re:  

Fór to zřejmě nebyl,já naopak takové hotely vyhledávám,vždyť to je přece ta pravá exotika jak má být.My byli v hotelu Catalonia Royal Tulum a po celém areálu volně chodili a všichni si je fotili.Taky tam pobýhaly tlupy medvídků nosálů.My bydleli v přízemí a ráno nám nakukovali přes balkonové dveře do pokoje a dokonce nám jeden ležel na balkoně na křesle.Jeden mi sebral banán z kabelky.Bylo to krásné zpestření dovolené.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu